KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyrer 13724002
nr 1372 4002
Sixten Haage
(1926-2021), Sverige
Torrnålsgravyrer, 4 st. Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerade, numrerade 5/150, daterad -78. Bladets mått: 59x69 cm, oramade löst blad
Utrop:
500 kr
Såld:
2.600 kr
måndag 18 januari 2021
kl 20:14:25
300 kr
600 kr
1.000 kr
1.000 kr
1.000 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.500 kr
1.300 kr
1.400 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
2.000 kr
6
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
6
2.200 kr
2.400 kr
6
Sixten Haage
Läs mer om Sixten Haage